ДО ВИТОКІВ ДАВНІХ ЦИВІЛІЗАЦІЙ
22 - 31 жовтня 2022
Маловідомий схід Туреччини - батьківщина пахлави і край турецьких вин, територія давніх цивілізацій і неймовірних краєвидів
Туреччина – красива, дуже різноманітна країна, з великою кількістю цікавих природних та архітектурних пам'яток та нараховує 17 об'єктів ЮНЕСКО! Більшість з нас не раз бували в цій країні, подорожували і гарно відпочивали.
Але ми покажемо Тобі маловідомий схід Туреччини, – регіон Анатолія (Курдистан), гори і долини легендарних рік Тигр і Євфрат, території давніх цивілізацій, держави Месопотамія (Межиріччя)!
Це унікальні місця, де рідко бувають європейські туристи, населені пункти з тисячолітньою історією, надзвичайно мальовничі і красиві ландшафти!

Програма
1
день
Україна - Туреччина
Виліт з України та переліт до міста Газіантеп.
Поселення в готель, вечірня прогулянка по місту. Вільний час.
2
день
Газіантеп – Халфеті – Шанліурфа
Снідаємо і йдемо ближче знайомитися з містом Газіантеп - одним з найдавніших поселень на планеті, з історією - близько 6000 років!!! Тут знаходяться сотні архітектурних пам'яток, найбільший в світі музей старовинних мозаїк Зеугма та колоритні ринки. Газіантеп – край турецьких вин та батьківщина найсмачнішої пахлави. Тут готують більш, ніж 50 страв із фісташок. Недаремно ЮНЕСКО включило до свого почесного переліку місцеву кухню!!!
А далі пересідаємо на водний транспорт. Екскурсія на кораблику по річці Євфрат до міста Халфеті , яке називають ще «турецькою Атлантидою» або «прихованим раєм». Халфеті включене до Міжнародного списку «Спокійні міста світу»! Побудоване ще 2500 років тому асирійцями, пізніше - римська фортеця Румкале, а зараз - затоплене місто, над яким піднімається мінарет, фрагменти будинків та давніх оборонних споруд.
Шанліурфа – «місто пророків»! Батьківщина однієї з перших християнських святинь – нерукотворного образу Христа! Тут побачимо величну фортецю Урфа, мечеть Хамиль Рамам (12 століття), печеру, оточену комплексом садів, в якій, як припускають, народився пророк Авраам, озеро Балик із священними коропами та один з кращих археологічних музеїв Туреччини. Скуштуємо особливі місцевістрави – урфа-кебаб та каву з халвою. І, звісно,колоритний місцевий ринок, де втратимо відлік часу!
Поселення в готель і заслужений відпочинок.
3
день
Шанліурфа – Харран - Шанліурфа
Ранок починаємо зі смачного сніданку. А далі в мандри!
Харран – стародавнє, колись славетне місто в північному Межиріччі. Історія його налічує 5 тисяч років! Тут народилась одна з перших в світі цивілізацій! Шумерською «харан», означає «подорож» або «перехрестя доріг». Зараз це – поселення, в якому відтворено будиночки з глини конічної форми. Їхні конусоподібні дахи над кожною кімнатою нагадують бджолині вулики. І чудернацька конструкція даху має особливе призначення: в таких помешканнях не так спекотно в літні місяці, коли температура повітря перевищує 50 градусів. А вночі, коли температура падає, вони зберігають тепло. Ці будиночки, як і все місто Харан, перебувають під охороною держави, як безцінний історичний спадок. Повернення в готель.
4
день
Шанліурфа – трекінг в горах Тавр – Мардін
Вже традиційно – смачний сніданок. А далі будемо гуляти мальовничими горами Тавр. Зовсім нескладна, але дуже мальовнича прогулянка через мигдалеві і виноградні сади до території печерного міста над «шафрановим монастирем» Deyrul Zafaran.
Мардін – місто, побудоване на крутому скельному схилі ще ассирійцями! Зараз із готельних та ресторанних терас відкриваються фантастичні види в далечінь сирійської рівнини. Навіть турки із головних мегаполісів добираються сюди рідко! Друге місто в Європі (після Венеції), повністю взяте під охорону ЮНЕСКО! Безліч архітектурних пам'яток, будинки і готелі, яким по 700-800 років, смачний мигдаль, особлива фісташкова кава, «месопотамське» вино, вироби з міді і незабутня вечірня атмосфера!
І сьогодні ми теж тут будемо жити! Вечір буде незабутній!
5
день
Мардін – Дара – Нусайбін – Мідьят
Ранкове підкріплення, тобто сніданок, і в путь.
Дара – залишки древнього візантійського міста-фортеці, територія великої кількості скельних приміщень. Збереглися мости Великого Шовкового шляху! Побачимо залишки унікального некрополя та дивовижні приміщення-велетенські цистерни!
Нусайбін – давньоримське поселення Нісібіс, місто буквально на сирійському кордоні! Чайний пікнік біля прикордонних споруд. Монастир святого Якуба – таємнича давня споруда, де був перший університет Туреччини.
Мідьят – неофіційна столиця турецьких ассирійців, місце, де дотепер розмовляють на мові Ісуса – арамейській! Красиве, атмосферне старовинне місто з вузенькими вуличками бежево-золотистого кольору, високими дзвіницями та багатомірними хрестами. Побачимо головний ассирійський храм міста – Мор Абрахам та найстаріший християнський монастир в світі – Мор Габріель (397 рік нашої ери). Погодьтеся, це вражає!
Поселяємося в готель і насолоджуємося життям.

6
день
Мідьят – Хасанкейф – Батмен – Хасуні Магаларі – Діарбакір
Снідаємо в готелі та вирушаємо далі.
Хасанкейф – древнє, одне з найдавніших на Землі (засноване 12 тис. років тому!!!), колись квітуче місто на березі ріки Тигр. Його будували: шумери, вавилоняни, ассирійці, римляни… Прогулянка на кораблику по Тигру та легкий трекінг над старим печерним поселенням.
Хасуні Магаларі – вражаюче, одне з найбільш видовищних скельних міст. Інформації про це місце немає навіть на англомовних сайтах!))) Тож вперед!
Діярбакир – історична столиця, серце турецького Курдистану, ще недавно – закрита територія! Місто, яке немов прийшло із казок «Тисяча і однієї ночі»! Пам'ятаєте?
Поселяємося в готель і заряджаємося енергією казкового міста.
7
день
Діярбакир
Снідаємо і пірнаємо в атмосферу казкового Діярбакиру.
Побачимо стару частину міста – «Сур» і її оборонні стіни, які порівнюють з Китайською стіною, Чорну фортецю Амед, Велику мечеть «Улу Джамі» (11 ст.), чотирьохногий мінарет (Şeyh Mutahhar Camii), міст Діджле, побудований через ріку Тигр в 11 ст, будинок дервішів-денгбеж (Dengbêj Evi) та багато автентичних колоритних локацій! А далі запрошуємо скуштувати місцеві «смаколики» – котлетки з булгуру «ічлі кефте» і кебаб з баранячої печінки «джи ар кебаб»!
Сьогодні насолоджуємося сповна. Вільний час і повернення в готель.
8
день
Діярбакір – Немрут Даг
Снідаємо і вперед за пригодами. А вони сьогодні будуть особливі!
Немрут Даг!!! – святилище богів на вершині гори висотою 2143 метри, велична гробниця давньовірменського царя Антіоха, місце неймовірної краси та енергії! Тут збереглися фрагменти гігантських скульптур – так звані «Голови»! Можливість зустріти світанок і провести захід сонця!!! Крім цього – багато інших, не менш цікавих і ще більш камерних прогулянок, екскурсій та фото зупинок в секретних місцях!
Поселення в готелі.
9
день
Немрут Даг – Адаяман – Газіантеп
Приємний сніданок у вже такій різній компанії.
Переїзд в Газіантеп.
Дорогою нас чекають кілька секретних місця для прогулянок і неймовірних фото.
Готові? Тоді вперед!
10
день
Газіантеп аеропорт.
Сніданок в готелі.
Газіантеп – екскурсії по місту та вільний час для прогулянок.
Виліт в Україну.
Місце зустрічі
м.Газіантеп (Туреччина), аеропорт
Вартість туру
750 доларів з особи
Авіа переліт
від 300 доларів з особи.
Включено в Організаційний збір:
- Проживання в готелях 3* по маршруту, зі сніданками
- Транспортне обслуговування по маршруту
- Екскурсії згідно програми туру
- Організаційна підтримка до та під час подорожі

Додаткові витрати:
- Авіапереліт Львів* – Газіантеп – Львів* (200-230 $)
- Трансфери з аеропорту і в аеропорт – 5 – 10 $
- Обіди, вечері – 100-150 $
- Вхідні квитки – до 50 $
- Інші особисті витрати
- страхування
* переліт можливий також з інших міст України.

Що брати з собою?
- зручний одяг
- міцне взуття
- невеликий рюкзак для власний речей на час екскурсій
- гарний настрій і посмішку
Натискаючи кнопку, ти даєш згоду на обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.
+38 097 515 21 01
familyteamk2@gmail.com
Made on
Tilda